A hatékony tanulás és vizsgafelkészülés módszerei

Nyomtatóbarát változat

Rövid leírás

A csoportfoglalkozás során a résztvevők megismerkedhetnek a különféle figyelmi és emlékezeti folyamatokkal, illetve az azokat befolyásoló tényezőkkel.

A tréning célja a résztvevők tanulási stílusának, motivációjának megismerése, tudatosítása, valamint a figyelem- és memóriafejlesztő stratégiák megismerése. Az elméleti ismeretek és az egyéni stílus feltérképezése segítségével, a hallgatók hatékony tanulási technikákat, módszereket sajátíthatnak el. Lehetőség nyílik a saját tanulási stratégia kialakítására, a tananyag könnyebb elsajátítása, valamint az eredményes vizsgára való felkészülés érdekében.

Alkalmak száma és időtartama

8 x 45 perc, összevonva 2-3 alkalomra

Időpontjai

2017. október 30. és november 20. közötti időszakban.
A jelentkezőkkel előzetesen egyeztetett időpontban/időpontokban.

Helye

Magatartástudományi Intézet

Létszám

4 - 12 fő

A kurzust vezeti

Birkás Béla PhD

Jelentkezés módja

Saját e-mail címről elküldött jelentkezés az epk.kurzusok@aok.pte.hu e-mail címre, az évfolyam, a szak és a kurzus címének megjelölésével. A jelentkezéseket érkezési sorrendben fogadjuk el. A jelentkezőknek minden esetben visszajelzést küldünk.

Elvárások

Rendszeres és aktív részvétel minden foglalkozáson. Továbbá, egy írásbeli feedback készítése előre megadott szempontok alapján.